Заштита од паѓање на решетка што се повлекува

Информации за Заштита од паѓање на решетка што се повлекува Производител, добавувач од Taiwan.
RED WOOD ENTERPRISE CO., LTD. е водечки дизајнер и производител за севкупен решенија на Заштита од паѓање на решетка што се повлекува, Кој интегрира бизнис како истражување и развој, производство и производство, маркетинг, инженеринг, управување и услуги на обука. Ние секогаш сме подготвени да се развијат нови дизајни според домашните и меѓународните потрошувачите побарувачка.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Заштита од паѓање на решетка што се повлекува по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Заштита од паѓање на решетка што се повлекува
На идните развојни пат, ние ќе преземеме добри предности на нашето истражување, како и обично, и постојано се истражуваат на употребата на нови материјали и технологии за да се подобри квалитетот и функцијата на нашите

Заштита од паѓање на решетка што се повлекува

, А со тоа да ги задоволи сите потреби на клиентите.
 • Заштита од паѓање на решетка што се повлекува - F-RW12-3M / F-RW12-6M
Заштита од паѓање на решетка што се повлекува
модел - F-RW12-3M / F-RW12-6M
Апарат за паѓање што може да се повлече/Себе-Повлекување Lifeline(SRL)

Системи за лична заштита од паѓање, каде што е потребна комбинација од мобилност на работниците и заштита од паѓање, се користат како компонента во системите за лична заштита од паѓање..

Апликација:
 • Овој одводник за паѓање може да се примени за градба,работа на висина,и секое место има потреба од заштита од паѓање.Одводникот за паѓање мора да се закачи на појасот на целото тело како компонента на личните системи за заштита од паѓање.Во различни прилики се користат различни должини.

Спецификација на производот.:
 1. Материјал за домување:Најлон PA6
 2. Материјал за спас:Динема
 3. Ширина на линијата за спасување:17 мм
 4. Snap Hook материјал:челик
 5. Материјал за приклучок за сидро:челик
 6. Макс.Работно оптоварување:100 кг
 7. Работна должина:3 М/6 милиони
 8. Сертифициран според EN 360:2002 година&UKCA
 9. Тежина на производот(со кука за прицврстување):1.6 кг/1.7 кг

Поврзани производи:
Ф-RW13 Ф-2-RW Ф-RW12 RL06~RL20
Должина 1.35 милиони 2 М 3M/6 милиони 6 милиони/10 М/15 милиони/20 М
Материјал за јаже Динема Полиестер Динема Челична жица
Конектор Карабинер Вртлива кука Вртлива кука Вртлива кука
Сертифициран за EN360:2002 EN360:2002 EN360:2002 година/UKCA EN360:2002 година/UKCA

Red Wood е водечка компанија во себе-Производител на повлекување живот во Тајван.Ние се истакнуваме во производството на производи за заштита од пад со меѓународна сертификација,сигурен систем за квалитет и конкурентна цена.EDM и OEM се добредојдени.
Enquiry Now
производи Листа
Безбедносен појас/Индустриски безбедносен појас/Опрема за апсење на паѓање/Ремен за цело тело Мулти-цел,општ ремен за запирање на паѓање со појас за позиционирање,давајќи гаранција за врвни перформанси за сите корисници со вклучено оптоварување на алатот до 100 кг.Ременот е идеален за градежни работи,работа на висина,како општа намена и апсење на паѓање.Прилагодливи гради,ремени за половината и бутовите за корисникот’удобност.Детали како што се наведени подолу: Материјал за обвивка:44 мм полиестерска мрежа Боја:Црвено,Жолто и црно Сертифициран според EN361:2002 година&EN358:2018 година&засилувач;EN1497:2007 година&засилувач;UKCA Точки за прицврстување:4(Дорсол:1,страна на половината:2,напред:2)челична и полиестерска јамка Токи:Градите,Половината и нозете, (помине низ стил),челик Заден пластичен регулатор:ПВЦ Баласт:Рамо,половината Материјални прстени за држење:2,челик Макс.Работно оптоварување:100 кг Земја на потекло:Тајван Како да користите ремен за цело тело? Чекор 1:Држете го грбната Д-Прстен,протресете за да падне ремени Чекор 2:Проверете дали има оштетување или абење Чекор 3:Облекување на заштитниот појас од паѓање Чекор 4:Поврзете ги ремените за нозе. Чекор 5:Поврзете ги градите/Ремен за половината. Чекор 6:Прилагодете ги ремените. ИНСПЕКТСекогаш проверувајте ја заштитната лента пред да ја користите.Проверете го материјалот за солзи,намалувања,кршење,абразија,промена на бојата,изгореници,дупки,мувла,повлечен/скршени конци,или други знаци на абење/оштетување.Ако ременот покажува какви било знаци на забележливо абење или оштетување,дефект,несоодветно одржување,или небезбедна состојба,мора веднаш да се отстрани од употреба,бидејќи може да предизвика повреда или смрт. СКЛАДИРАЊЕОпремата треба да се чува на ладно,суво место и внатре кога не се користи.Топлина,ладно,или постојаното изложување на сончева светлина или дожд може да предизвика штета што можеби не е видлива.Прицврстувачите треба да се закачат за да се избегне физичко оштетување од ставање тежина врз нив или од остри предмети што ги сечат. Red Wood е водечка компанија во производителот на заштитни појаси во Тајван.Ние се истакнуваме во производството на производи за заштита од паѓање со меѓународна сертификација,сигурен систем за квалитет и конкурентна цена.EDM и OEM се добредојдени.
Надворешна лента за апсорпција на удари/Решетка за апсорпција на енергија/Падот-апсење на Ланјард Надворешниот ремен што апсорбира удари се користи како компонента во системи за лична заштита од паѓање каде што е потребна комбинација од мобилност на работниците и заштита од паѓање. Зошто ми е потребен јаже што апсорбира енергија? Капете за запирање на паѓање може да го намалат влијанието на падот преку шок-апсорбер во системот.Овие ленти доаѓаат во должина до максимум 1.8 м.Тие треба да се користат само со доволна височина. Апликација: Мора да се носи ремен за целото тело кога оваа опрема се користи како компонента на лични системи за заштита од паѓање. СБ-L102N Овој врвец со двојни нозе се одликува со 2 должини,1.2M и 1.8 милиони. Спецификација на производот.: Материјал за спас:&фи;14 Најлонско јаже Боја:Црвено-бело Макс.Работно оптоварување:100 кг Вкупна должина:1.2м~1.8 м Сертифициран на CE/EN355:2002 3 опции,детали како подолу: Опција 1: 1.2 М-Нозе близнаци Челична кука за прилепување*1+Кука за челични скелиња*2 Опција 2: 1.8 М-Нозе близнаци Карабин со челичен пресврт за заклучување*1+Челична кука за прилепување*2 Опција 3: 1.8 милиони-Нозе близнаци Карабин со челичен пресврт за заклучување*1+Кука за челични скелиња*2 СБ-L103N Оваа есен-апсење Lanyard карактеристики во 3 должини,1.2 М,1.5 милиони,и 1.8 М.Тоа’зависи од вашиот избор и приликата каде што ќе го користите. Спецификација на производот.: Материјал за спас:&фи;14 Најлонско јаже Боја:Сино-бело Макс.Работно оптоварување:100 кг Вкупна должина:1.2м~1.8 м Сертифициран на CE/EN355:2002 Должина:4 опции,детали како подолу: Опција 1: 1.2 М-Единечна нога Челична кука за прилепување+Кука за челични скелиња Опција 2: 1.8 милиони-Единечна нога Карабин со челичен пресврт за заклучување+Челична кука за прилепување Опција 3: 1.5 милиони-Единечна нога Челична кука за прилепување+Челична кука за прилепување Опција 4: 1.8 милиони-Единечна нога Челична кука за прилепување+Кука за челични скелиња Поврзани производи: СБ-L102N СБ-L103N Тип Нога близнак Единечна нога Должина 1.2 М/1.8 милиони 1.2 М/1.5 милиони/1.8 М Боја Црвено&Бело Сино&засилувач;Бело Работно оптоварување 100 кг 100 кг Сертифициран за CE/EN355:2002 CE/EN355:2002
Полиестерски индустриски безбедносен појас со врвка Индустриски безбедносен појас со врвка за кука.Работен појас за позиционирање за изградба,спаси,одржување градежен појас. Ф-11B Карактеристики: 46*Појас од 1400 мм сошиена пружинска тока со 3.5”заштитна подлога за половината прикачена фалсификувана Д-прстен и квадратен прстен 16*Врвка од 2200 мм со кука за прицврстување и држач за јаже Спецификација на производот.: Материјал:Полиестер Јачина на плетење:15 KN Јачина на јажето:18 KN Должина на ременот:5см*130 см Должина на јаже:200 см Тежина на производот(прибл.):2.8 кг Ф-Карактеристики на 11C: 46*Појас од 1400 мм сошиена пружинска тока со 3”заштитна подлога за половината прикачена една фалсификувана Д-прстен 16*Врвник од 2200 mm со кука за прицврстување и држач за јаже Спецификација на производот.: Материјал:Полиестер Јачина на плетење:15 KN Јачина на јажето:18 KN Должина на ременот:4.4 см*130 см Должина на јаже:220 см Тежина на производот(прибл.):2.4 кг Поврзани производи: Ф-11Б Ф-11C Ф-14-RW Сила 15 KN/18 KN 15 KN/18 KN 6 KN Материјал Полиестер Полиестер Најлон Боја Зелена Зелена Жолта Компоненти Ланјард/Земи јаже/Snap Hook Ланјард/Земи јаже/Snap Hook Повлекувач/Кука за скеле/Торба за алат Единица тежина 2.8 кг 2.4 кг 2.4 кг
5/8 инчи 16 мм фат за јаже Вертикално паѓање за апсење со јажеЗграпчувањата за јаже најмногу се користат за систем за спас и заштита од паѓање.Тие се карактеризираат со себе-дизајн за следење кој обезбедува леснотија на вертикално движење на јаже за спасување. Карактеристики на тип на круг: Телото со шарки овозможува едноставно поставување во која било точка долж вертикалната линија за спасување. Систем за заклучување на камери за безбедност. Се откачува насекаде по должината на спасувачката линија. Може да се координира со јаже,куки,и карабини. Ф-24 м Материјал:Рачка за челично јаже За употреба со 5/8” (16 мм)спасување. Ф-25А Материјал:Полиран јаже од нерѓосувачки челик Дијаметар на јаже:Заостанува со двојна големина 16/19 мм Ф-24 м Ф-25А Материјал Челик Нерѓосувачки челик Дијаметар на јаже 16 мм 16/19 мм Други сродни грабежи од јаже: Ф-11 серија Ф-11СС-14 стр Ф-22C Материјал Челик Нерѓосувачки челик Челик Дијаметар на јаже 12/14/16 мм 16 мм 16 мм Јаже од нерѓосувачки челикОвие грабливки за јаже се направени од нерѓосувачки челик.Тие се себеси-следење,јаже со шарки за 8/16/Јаже за спас од 19 мм.Проверете ги различните стилови и дијаметарот на јажето. Ф-11СС-14 стр Ф-25А Ф-29 Ф-34 Материјал Нерѓосувачки челик Нерѓосувачки челик Нерѓосувачки челик Нерѓосувачки челик Дијаметар на јаже 16 мм 16/19 мм 16 мм 8 мм Можеби ќе ви требаат и производи: Безбедносен појас Апарат за паѓање Решетка за апсорпција на енергија
1.5”38мм Веб Red Wood дизајнира и произведува млаз за автомобилската индустрија,вклучувајќи ги и безбедносните појаси за автомобили,безбедносен појас за комерцијални возила,и безбедносни појаси за деца за производители на автомобили. 38мм апликација за млаз: Појас на појас за бебиња,ремени за седишта за бебиња Детски сигурносен појас Врзете ја мрежата(25 мм,38 мм,50 мм,75 мм) Спецификација на производот.: Материјал:Полиестер/Најлон/ПП Ширина:најчесто користената ширина е 1 инч,1.5 инчи&2 инчи Боја:Црно или по нарачка Ширина,дебелина,шема,бојата може да се прилагоди на барање Сертифициран за Опис OEKO TEX 100 Текстил за тестирање без штетни материи ECE R44 Стандард за детски седишта во автомобил FMVSS 302 Тест за запаливост на автомобилски материјали Опремени со професионални машини за тестирање вршат тестови на издолжување и јакост на млазницата,Абразија на плетење(Тестови со хексадецимален бар и тока),Запаливост,стабилна боја на боја-сајт,со сигурност можеме да кажеме дека го разбираме високиот стандард на автомобилскиот сектор Добредојдовте да ги обезбедите вашите специфични барања,ние сме повеќе од среќни да помогнеме во развивањето на квалитетни решетки за вас.OEM и ODM се добредојдени. Други спецификации.обвивка: 25 мм ремен за бебешки појас,бебешка кола,врзуваат Мрежа од 38 мм за појас за бебиња,врзуваат 44/45 мм ремен за безбедносен појас 48 мм ребра за сигурносен појас