Безбедносен појас Производители, добавувачи-RED WOOD ENTERPRISE CO., LTD.
Ние сме Taiwan производителот, снабдувачот, извозникот и фабриката на богати квалитет Безбедносен појас производи. Овие високо кралски изглед на производот ние производство доаѓаат со комплексно направено изработка. Ние сопствената група на искусни и талентирани дизајнери кои направиле производи кои се добро прифатени од страна на нашите клиенти. Посветени за да се постигне 100% задоволството на клиентите, ние одвојте екстремни грижа за да се обезбеди доследна пред и по продажбата на услуги на повеќето разумна цена.

Безбедносен појас

Надворешна мрежа за апсорпција на удари/Мрежа која апсорбира енергија/Падот-апсење на Ланјард Вебинг Падот-апсење Lanyard Webbing се користи како компонента во личните системи за заштита од паѓање каде што е потребна комбинација од мобилност на работниците и заштита од паѓање. Кога ми е потребна мрежа што апсорбира енергија? Вентилаторите за запирање на паѓањето го намалуваат влијанието на падот преку шок-апсорбер во системот.Оваа решетка со врвки доаѓа во должина до максимум 1.8 м.Тие треба да се користат само со доволна височина. Апликација: Мора да се носи ремен за целото тело кога оваа опрема се користи како компонента на лични системи за заштита од паѓање.Детали како подолу: EAW-SL-ОО1 Тип:Мрежа со една нога која апсорбира енергија Материјал за спас:полиестерска обвивка Боја:Портокал и портокал Snap Hook материјал:челик Карабинарски материјал:челик Макс.Работно оптоварување:100 кг Вкупна должина:1.8 м Сертифициран на CE/EN355:2002 EAW-TL-GB5 Тип:Веб за апсорпција на енергија со две нозе Материјал за спас:полиестерска обвивка Боја:Зелена и сина Snap Hook материјал:челик Карабинарски материјал:челик Макс.Работно оптоварување:100 кг Вкупна должина:1.8 м Сертифициран на CE/EN355:2002
Безбедносен појас/Индустриски безбедносен појас/Опрема за апсење на паѓање/Ремен за цело тело Овој безбедносен појас се одликува напред&заден додаток,и тоа’е универзален.Една големина одговара на сите.Мулти-цел,општ ремен за запирање на паѓање високо оценет до 100 кг,давајќи гаранција за врвни перформанси за сите корисници со вклучено вчитување на алатот.Прилагодливи ремени за половината и бутовите за корисникот’удобност. Апликација: Опремата е идеална за градежни работи,работа на висина,како општа намена и апсење на паѓање.Работниците би можеле да се координираат со други производи за заштита од паѓање, како што е јаже што апсорбира енергија,одводници за паѓање,и додавање работен појас за рачен алат. Спецификација на производот.: Материјал за обвивка:44 мм полиестерска мрежа Боја:Портокалова и сина Сертифициран според EN 361:2002 Точки за прицврстување:3(Дорсол:1,градите:2),челик Токи:Половината и нозете, (помине-преку стил),челик Заден пластичен регулатор:ПВЦ Макс.Работно оптоварување:100 кг Поврзани производи:Напред&засилувач;Стил на задно прицврстување Безбедносен појас СБ-S102-ОБ СБ-S102-ОБК СБ-S102-АН Материјал за обвивка 44 мм полиестер 44 мм полиестер 44 мм полиестер Боја Портокалова&засилувач;Сино Портокалова,Сино&засилувач;Црното Жолта&засилувач;Сино Сертифициран за EN 361:2002 EN 361:2002 ANSI Z359.1:2007ANSI Z359.12:2009 Точки за сидро 1 Грбна,2 Градите 1 Грбна,2 Градите 1 Грбна,2 Градите Токи Половината и нозете,челик Половината и нозете,челик Половината и нозете,челик Макс.Работно оптоварување 100 кг 100 кг 100 кг Стил на задно прицврстување Безбедносен појас СБ-S115-БГ СБ-S115-ОДИ СБ-S115-АН Материјал за обвивка 44 мм полиестер 44 мм полиестер 44 мм полиестер Боја Сино&засилувач;Зелена Зелена&засилувач;Портокалова Жолта&засилувач;Сино Сертифициран за EN 361:2002 EN 361:2002 ANSI Z359.1:2007ANSI Z359.12:2009 Точки за сидро 1 Заден дел 1 Заден дел 1 Заден дел Заден регулатор ПВЦ ПВЦ ЈП Токи Градите и нозете Градите и нозете Градите и нозете Макс.Работно оптоварување 100 кг 100 кг 100 кг Можеби ќе ви требаат и производи: Одводнувач за паѓање Решетка за апсорпција на енергија Позиционирачка лента Земи јаже Работни безбедносни појаси Red Wood е водечка компанија во производителот на заштитни појаси во Тајван.Ние се истакнуваме во производството на производи за заштита од паѓање со меѓународна сертификација,сигурен систем за квалитет и конкурентна цена.EDM и OEM се добредојдени.
Апарат за паѓање што може да се повлече/Себе-Повлекување Lifeline(SRL) Системи за лична заштита од паѓање, каде што е потребна комбинација од мобилност на работниците и заштита од паѓање, се користат како компонента во системите за лична заштита од паѓање.. Овој одводник за паѓање може да се примени за градба,работа на висина,и секое место има потреба од заштита од паѓање.Одводникот за паѓање мора да се закачи на појасот на целото тело како компонента на личните системи за заштита од пад.Во различни прилики се користат различни должини.Детали како што се наведени подолу: Материјал за домување:ПП Материјал за спас:Динема Ширина на линијата за спасување:17 мм Snap Hook материјал:челик Материјал за приклучок за сидро:челик Макс.Работно оптоварување:100 кг Работна должина:1.35 м Сертифициран според EN 360:2002 Тежина на производот(со кука за прицврстување):1.1кг Земја на потекло:Кина ВНИМАНИЕОваа опрема може да ја користат само обучени и компетентни лица.Во спротивно,корисникот треба да биде под директен надзор на обучено и компетентно лице. ИНСПЕКТСекогаш проверувајте ја заштитната лента пред да ја користите.Проверете дали има солзи,намалувања,кршење,абразија,промена на бојата,изгореници,дупки,мувла,повлечен/скршени конци,или други знаци на абење/оштетување на мрежата/сајла,карабина/прилепување кука.Ако одводникот за паѓање покажува знаци на забележително абење или оштетување,дефект,несоодветно одржување,или небезбедна состојба,мора веднаш да се отстрани од употреба,бидејќи може да предизвика повреда или смрт. Red Wood е водечка компанија во себе-Производител на повлекување живот во Тајван.Ние се истакнуваме во производството на производи за заштита од пад со меѓународна сертификација,сигурен систем за квалитет и конкурентна цена.EDM и OEM се добредојдени.
Челична тока за брзо ослободување 1200KG/16KN алуминиумска тока за брзо ослободување Бравите за брзо ослободување најчесто се применуваат на заштитниот појас.Тоа’е важна компонента за потпирање на целото тело.Тоа им овозможува на корисниците брзо ослободување и затегнување.Заштедува многу време кога корисниците ставаат и вадат ремени за целото тело. Бравите за брзо ослободување може да се координираат и со работните ремени,и индустриски појаси. Црвено дрво производители две материјали брзо ослободување тока. Челична брава за брзо ослободување&рар;ТОКА-RW1+Т Алуминиумска брава за брзо ослободување&рар;RD180+Т ТОКА-RW1+Т Материјал:Челична тока за брзо ослободување Сила:1200 кг Ширина:За ткаење од 45 мм Боја на тока:Црното Боја на јазикот:Оригинален RD180+Т Материјал за тока:Алуминиум Јазичен материјал:Челик Сила:16KN алуминиумска тока за брзо ослободување Ширина:За ткаење од 45 мм,обезбедуваме и 25mm тока за брзо ослободување Лого:Прилагодено Боја на тока:Црното/Црвено Боја на јазикот:Оригинален/Црното Поврзани производи: BD304 DD302 ES-01 Тип Двојно Д-прстен Двојно Д-прстен Двојно Д-прстен Материјал Челик Нерѓосувачки челик Челик Сила 3060 кг 2550 кг 3500 кг Ширина 45 мм 45 мм 45 мм СБ-02 СБ-03 BU-220 ДБИ-3513-13 Тип Слајд со 2 бари Слајд со 3 бари Процеп-во Рамка за тока Материјал Челик Челик Челик Челик Сила 2000 кг 1500 кг 2000 кг 2200 кг Ширина 45 мм 45 мм 45 мм 45 мм ТОКА-RW1+Т RD180+Т Тип Тока за брзо ослободување Тока за брзо ослободување Материјал Челик Алуминиум Јазичен материјал Челик Челик Сила 1200 кг 16 КН Ширина 45 мм 45 мм/25 мм Можеби ќе ви требаат и производи: Безбедносен појас Апарат за паѓање Решетка за апсорпција на енергија Позиционирачка лента Земи јаже Работни безбедносни појаси
Двојно-акција Вртливата око Snap кука/Индикатор Snap Hook/Челична кука за прилепување Куките за прицврстување најчесто се применуваат на одводници за паѓање,работен јаже,јаже за позиционирање,и ренги кои апсорбираат енергија.Може да се координира со други производи за заштита од паѓање. Совети за купување: За вртливи куки за прицврстување,го препорачуваме Ф-11Б-15R или RF-240.За челични куки за прицврстување,Ф-12-C1 или RF-Доволно е 219.Тоа зависи од силата и отворањето на вратата што ви треба. Ф-11Б-15R Сила:20KN вртлива кука за прицврстување Материјал:Челик L x W:128.8 мм*54 мм Отворање на портата:16 мм Тежина на производот(прибл.):0.42 кг Сертифициран за:EN362:2004 Производ со висока светлина: Ако ви треба индикатор за прилепувачки куки,ние исто така може да снабдување.За вртливи прицврстувачки куки со индикатор,RF-240 е најдобриот избор за корисниците да можат да проверат дали овој одводник за паѓање се користи или не за да ги чуваат безбедни. RF-240 Сила:Вртлива кука за прицврстување од 20 KN со индикатор Материјал:Челик L x W:166 мм*56.5 мм Отворање на портата:18 мм Тежина на производот(прибл.):0.38 кг Сертифициран за:EN362:2004 Ф-12-C1 Сила:Кука за прицврстување од 20 KN Материјал:Челик L x W:128.8 мм*54 мм Отворање на портата:17 мм Тежина на производот(прибл.):0.30 кг Сертифициран за:EN362:2004 RF-219 Сила:Кука за прицврстување од 22 KN Материјал:Челик L x W:141.7 мм*57.1мм Отворање на портата:18 мм Тежина на производот(прибл.):0.32 кг Сертифициран за:EN362:2004 Поврзани производи: Ф-11Б-15R RF-240 Ф-12-C1 RF-219 Тип Snap Hook Snap Hook Snap Hook Snap Hook Завртување Завртување Завртување Не-Завртување Не-Завртување Сила 20 KN 20 KN 20 KN 22 KN Материјал Челик Челик Челик Челик Димензија 128.8*54 мм 166*56.5 мм 128.8*54 мм 141.7*57.1мм Отворање на портата 16 мм 18 мм 17 мм 18 мм Единица тежина 0.42 кг 0.38 кг 0.3 кг 0.32 кг Ф-15-1 HK001 HK005 HK006 Сила 22 KN 22 KN 25 KN 25 KN Материјал Челик Челик Алуминиум Челик Димензија 212.4*100.8 мм 199*116 мм 216.1*120.3 мм 199*107 мм Отворање на портата 51 мм 51 мм 53 мм 51 мм Единица тежина 0.5 кг 0.42 кг 0.28 кг 0.31 кг Потекло Тајван Тајван Тајван Кина Можеби ќе ви требаат и производи: Безбедносен појас Апарат за паѓање Решетка за апсорпција на енергија Позиционирачка лента Земи јаже Работни безбедносни појаси
44/45мм Безбедносни појаси Ред Вуд произведува заштитни појаси и ремени,подесувач,Слајд со 2 бари,Слајд од 3 бари,тока за брзо ослободување за заштита од пад и запирање од паѓање при работа на височина.Ако барате производител на млазници,проверете ја спецификацијата.Задоволство ни е да обезбедиме мрежна мрежа за вас. 44/45мм апликација за млазница: Мрежа за безбедносен појас Опремата за заштита од паѓање користи млаз Мрежа која апсорбира енергија Индустриски сигурносен појас,работни појаси Спецификација на производот.: Материјал:Полиестер/ПП/Најлон Ширина:најчесто користената ширина е 1 инч(25 мм) &2 инчи(44/45 мм) Боја:Црното,Црвено,Жолта,Зелена,Сино или по нарачка Ширина,дебелина,шема,бојата може да се прилагоди на барање Нашиот безбедносен ремен е сертифициран според CE и ANSI стандардите. Тестирајте пред пратката и дајте извештај. Доставуваме други компоненти за безбедносен појас и го прилагодуваме вашето лого. Име на делови Опција 1 Опција 2 Вебинг 25 мм за ткаење на градите 45 мм Преден Д-прстен Грбната Д-прстен О-прстен Регулирање на млитава Слајд со 2 бари Слајд од 3 бари Брава за брзо ослободување Челик Алуминиум Други спецификации.обвивка: 25 мм ремен за бебешки појас,бебешка кола,врзуваат 38мм ремен за бебешки појас,врзуваат 44/45 мм ремен за безбедносен појас 48мм решетка за сигурносен појас
1”25 мм појас за бебешки појас/Врзи Веббинг Red Wood дизајнира и произведува млаз за автомобилската индустрија,вклучувајќи ги и безбедносните појаси за автомобили,безбедносен појас за комерцијални возила,и безбедносни појаси за деца за производители на автомобили. 25 мм апликација за лепење: Ремени за детски седишта,мрежа за детски безбедносни појаси Мрежа за автомобил за бебиња Врзете ја мрежата(25 мм,38 мм,50 мм,75 мм) Подигнете прашка(25 мм,30 мм,50 мм,60 мм,75 мм,90 мм,100 мм,120 мм,125 мм,150 мм) Спецификација на производот.: Стандардна спецификација за автомобилски безбедносни појаси Материјал:Полиестер/Најлон/ПП Ширина:најчесто користената ширина е 1 инч(25 мм),1.5 инчи&2 инчи(38 мм) Боја:Црно или по нарачка Ширина,дебелина,шема,бојата може да се прилагоди на барање Сертифициран за Опис OEKO TEX 100 Текстил за тестирање без штетни материи ECE R44 Стандард за детски седишта во автомобил FMVSS 302 Тест за запаливост на автомобилски материјали Ред Вуд е водечки снабдувач на млитава во Тајван.Специјализирани сме за млаз кој одговара на FMVSS 209,FMVSS 302,ECE R16,ECE R44 и OEKO стандард.Црвеното дрво опремено со професионални машини за тестирање врши тестови на издолжување и јакост на мрежната мрежа,Абразија на плетење(Тестови со хексадецимален бар и тока),Запаливост,стабилна боја на боја-сајт. OEM и ODM се добредојдени.Слободно контактирајте не за одредено барање. Други спецификации.обвивка: 25 мм ремен за бебешки појас,бебешка кола,врзуваат 38мм ремен за бебешки појас,врзуваат 44/45 мм ремен за безбедносен појас 48 мм ребра за сигурносен појас
За да го пронајдете и купувате најдоброто Безбедносен појас, треба да знаете за највисок квалитет на Безбедносен појас производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Ние сме insisit за истражување

Безбедносен појас

кои ги исполнуваат специфични барања од клиенти. За повеќе информации, посетете ја нашата веб страница или да не контактирате слободно.