Висок квалитет Личен систем за апсење на паѓање Добавувач, производител од Taiwan.
RED WOOD ENTERPRISE CO., LTD. имаат броеви на истакнати дизајнери, инженери, извоз бизнисмен, маркетинг, производство и професионален менаџмент сила. Преку истражување и развој постојано, за прием на странски напредна технологија, усовршување и подобрување на нашите уметност и занаети, нагласувајќи на квалитетот, нашата Личен систем за апсење на паѓање стана специјален уметност и занаетчиство.

Личен систем за апсење на паѓање

8/Рачка за јаже од нерѓосувачки челик од 16 мм Тие се себеси-следење,јаже со шарки за 8/Јаже за спас од 16 мм.Проверете го дијаметарот и материјалот на јажето за да го изберете најсоодветниот фат за јаже. Карактеристики: Рачно поправете го вертикалното движење на јаже за спасување. Телото со шарки овозможува едноставно поставување во која било точка долж вертикалната линија за спасување. Заклучете го јажето за спасување на почетокот на падот. Издржлива корозија-отпорна конструкција. Ф-29 Материјал:Рачка за јаже од не'рѓосувачки челик За употреба со 5/8” (16 мм)спасување. Ф-34 Материјал:Рачка за јаже од не'рѓосувачки челик Дијаметар на јаже:8 м/м Ф-29 Ф-34 Материјал Нерѓосувачки челик Нерѓосувачки челик Дијаметар на јаже 16 мм 8 мм Други сродни грабежи од јаже: Ф-11 серија Ф-11СС-14 стр Материјал Челик Нерѓосувачки челик Дијаметар на јаже 12/14/16 мм 16 мм Ф-24 м Ф-25А Ф-22C-Н Материјал Челик Нерѓосувачки челик Челик Дијаметар на јаже 16 мм 16/19 мм 16 мм Јаже од нерѓосувачки челикОвие грабливки за јаже се направени од нерѓосувачки челик.Тие се себеси-следење,јаже со шарки за 8/16/Јаже за спас од 19 мм.Проверете ги различните стилови и дијаметарот на јажето. Ф-11СС-14 стр Ф-25А Ф-29 Ф-34 Материјал Нерѓосувачки челик Нерѓосувачки челик Нерѓосувачки челик Нерѓосувачки челик Дијаметар на јаже 16 мм 16/19 мм 16 мм 8 мм Можеби ќе ви требаат и производи: Безбедносен појас Апарат за паѓање Решетка за апсорпција на енергија Позиционирачка лента Земи јаже Работни безбедносни појаси
Безбедносен појас за нега на грбот/Индустриски безбедносен појас/Опрема за апсење на паѓање/Ремен за цело тело Овој безбедносен ремен има нега на грбот и UKCA сертификат.Тоа’и со подлога за половината за заштита на половината кога работите на висина.Обезбедува удобност и ослободување од стрес. Мулти-цел,општ ремен за запирање на паѓање со појас за позиционирање,давајќи им гаранција за врвни перформанси за сите корисници со вклучено оптоварување на алатот до 100 кг.Прилагодливи гради,ремени за половината и бутовите за корисникот’удобност. Апликација: Опремата е идеална за градежни работи,работа на висина,како општа намена и апсење на паѓање.Работниците би можеле да се координираат со други производи за заштита од паѓање, како што е јаже што апсорбира енергија,одводници за паѓање,и додавање работен појас за рачен алат. Спецификација на производот.: Материјал за обвивка:44 мм полиестерска мрежа Боја:Жолто и црно Сертифициран според EN 361:2002 година&EN358:2018 година&засилувач;UKCA ANSI Z359.1:2007 година&засилувач;ANSI Z359.12:2009 Точки за прицврстување:3(Дорсол:1,половината:2),челик Токи:Градите,половината и нозете, (помине низ стил),челик Заден пластичен регулатор:ПВЦ Баласт:Половината Макс.Работно оптоварување:100 кг Поврзани производи:Стил за нега на грбот Безбедносен појас СБ-S119 СБ-S119-АН СБ-S120 Материјал за обвивка 44 мм полиестер Полиестер од 44 мм Полиестер од 44 мм Боја Жолта&засилувач;Црното Жолта,Сино и црно Жолта,Црвено и црно Сертифициран за EN 361:2002EN 358:2018UKCA ANSI Z359.1:2007ANSI Z359.12:2009 EN 361:2002EN 358:2000EN 1497:2007UKCA Точки за сидро 1 Грбна,2 Градите 1 Грбна,2 Градите 1 Грбна,2 Предна,2 Страна на половината Токи Половината и нозете,челик Половината и нозете,челик Половината и нозете,челик Макс.Работно оптоварување 100 кг 100 кг 100 кг Напред&засилувач;Стил на задно прицврстување Безбедносен појас СБ-S102-ОБ СБ-S102-ОБК СБ-S102-АН Материјал за обвивка Полиестер од 44 мм 44 мм полиестер 44 мм полиестер Боја Портокалова&засилувач;Сино Портокалова,Сино&засилувач;Црното Жолта&засилувач;Сино Сертифициран за EN 361:2002 EN 361:2002 ANSI Z359.1:2007ANSI Z359.12:2009 Точки за сидро 1 Грбна,2 Градите 1 Грбна,2 Градите 1 Грбна,2 Градите Токи Половината и нозете,челик Половината и нозете,челик Половината и нозете,челик Макс.Работно оптоварување 100 кг 100 кг 100 кг Стил на задно прицврстување Безбедносен појас СБ-S115-БГ СБ-S115-ОДИ СБ-S115-АН Материјал за обвивка 44 мм полиестер Полиестер од 44 мм 44 мм полиестер Боја Сина&засилувач;Зелена Зелена&засилувач;Портокалова Жолта&засилувач;Сина Сертифициран за EN 361:2002 EN 361:2002 ANSI Z359.1:2007ANSI Z359.12:2009 Точки за сидро 1 Заден дел 1 Заден дел 1 Заден дел Заден регулатор ПВЦ ПВЦ ЈП Токи Градите и нозете Градите и нозете Градите и нозете Макс.Работно оптоварување 100 кг 100 кг 100 кг Можеби ќе ви требаат и производи: Одводнувач за паѓање Решетка за апсорпција на енергија Позиционирачка лента Земи јаже Работни безбедносни појаси Red Wood е водечка компанија во производителот на сигурносни појаси во Тајван.Ние се истакнуваме во производството на производи за заштита од пад со меѓународна сертификација,сигурен систем за квалитет и конкурентна цена.EDM и OEM се добредојдени.
Апарат за паѓање што може да се повлече/Себе-Повлекување Lifeline(SRL) Овој одводник за паѓање што може да се повлече има челична жица и UKCA сертификат.Постојат четири должини за различни полиња на апликација.Системи за лична заштита од паѓање, каде што е потребна комбинација од мобилност на работниците и заштита од паѓање, се користат како компонента во системите за лична заштита од паѓање.. Апликација: Овој одводник за паѓање може да се примени за градба,работа на висина,дупчењето за нафта и кое било место има потреба од заштита од паѓање.Одводникот за паѓање мора да се закачи на појасот на целото тело како компонента на личните системи за заштита од пад.Во различни прилики се користат различни должини. Спецификација на производот.: Материјал за домување:ABS или PBT Материјал за спас:&фи;4.8 челичен кабел Snap Hook материјал:челик Материјал за приклучок за сидро:челик Макс.Работно оптоварување:100 кг Работна должина:6 милиони/10 М/15 милиони/20 М Сертифициран според EN 360:2002 година&UKCA Тежина на производот(со прицврстувачка кука):4.9 кг Земја на потекло:Тајван Поврзани производи: Ф-RW13 Ф-2-RW Ф-RW12 RL06~RL20 Должина 1.35 милиони 2 М 3M/6 милиони 6 милиони/10 М/15 милиони/20 М Материјал за јаже Динема Полиестер Динема Челична жица Конектор Карабинер Вртлива кука Вртлива кука Вртлива кука Сертифициран за EN360:2002 EN360:2002 EN360:2002 година/UKCA EN360:2002 година/UKCA Red Wood е водечка компанија во себе-Производител на повлекување живот во Тајван.Ние се истакнуваме во производството на производи за заштита од пад со меѓународна сертификација,сигурен систем за квалитет и конкурентна цена.EDM и OEM се добредојдени.
Надворешен слој за апсорпција на удари/Слој за апсорпција на енергија/Падот-апсење на Ланјард Падот-апсење Lanyard се користи како компонента во системи за лична заштита од паѓање каде што е потребна комбинација од мобилност на работниците и заштита од паѓање. Кога ми е потребен јаже што апсорбира енергија? Ренгите за запирање на паѓањето може да го намалат влијанието на падот преку шок-апсорбер во системот.Овие ленти доаѓаат во должина до максимум 1.8 м.Тие треба да се користат само со доволна височина. Апликација: Мора да се носи ремен за целото тело кога оваа опрема се користи како компонента на лични системи за заштита од паѓање.Детали како подолу: EAL-SL-YB5 Тип:Врвка за апсорпција на енергија со една нога Материјал за спас:&фи;10 полиестерско јаже Боја:Жолта и сина Snap Hook материјал:челик Карабинарски материјал:челик Макс.Работно оптоварување:100 кг Вкупна должина:1.8 м Сертифициран на CE/EN355:2002 EAL-TL-МК1 Тип:Врвка за апсорпција на енергија со две нозе Материјал за спас:&фи;10 полиестерско јаже Боја:Зелена и сина Snap Hook материјал:челик Карабинарски материјал:челик Макс.Работно оптоварување:100 кг Вкупна должина:1.8 м Сертифициран на CE/EN355:2002
20 KN Двојно-акција челичен карабин/20KN завртка за заклучување челичен карабин Карабини се користат за поврзување со други производи за заштита од паѓање,за прикачување на заштитна опрема,и може брзо да се прицврсти на безбедносен појас за сидро.Може да се координира со одводници за паѓање,работен јаже,јаже за позиционирање,и ренги кои апсорбираат енергија. За 2 акциони карабинери за завртување,БР-01-2C се користи нашироко.Ако ви требаат 2 акциони рачни завртки-карабин за заклучување,ве молиме изберете НЕ-01-2S. БР-01-2C Сила:20 KN Двојно-акција челичен карабин Материјал:Челик L x W:109 мм*32.1мм Отвор за карабин:20 мм Тежина на производот(прибл.):0.17 кг Сертифициран за:En362:2004 БР-01-2S Сила:20KN завртка за заклучување челичен карабин Материјал:Челик L x W:109 мм*32.1мм Отвор за карабин:18 мм Тежина на производот(прибл.):0.18 кг Сертифициран за:EN362:2004 Разлика на овие два карабини:Начинот на отворање и отворањето на портата е различен. Поврзани производи.: БР-01-2C БР-01-2S Сила 20 KN 20 KN Материјал Челик Челик Димензија 109*32.1мм 109*32.1мм Отворање на портата 20 мм 18 мм Единица тежина 0.17 кг 0.18 кг Потекло Кина Кина Можеби ќе ви требаат и производи: Безбедносен појас Апарат за паѓање Решетка за апсорпција на енергија Позиционирачка лента Земи јаже Работни безбедносни појаси
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Личен систем за апсење на паѓање по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Личен систем за апсење на паѓање
Нашата најголема предност е нашата посветени вработени, кои обезбедуваат одличен

Личен систем за апсење на паѓање

. Нашиот искусен, пријателски персонал се обучени да одговорат веднаш да вашите прашања и целосно да се објасни дизајн барања.