Информации за Систем за апсење на пад Производител, добавувач од Taiwan.
RED WOOD ENTERPRISE CO., LTD. е една од водечките производителот, снабдувачот и извозник на Систем за апсење на пад, со една фабрика во Taiwan. Ние ги доставуваме и извоз постојано висока класа производи и постојано подобрување на производните процеси и работата на животната средина преку вкупно вклучување на вработените и строго придржување кон фер бизнис етика. Имаме стекнато неколку патенти во оваа област. Нашата искреност и напорна работа ни помогна да одговара на нашиот квалитет со меѓународните стандарди. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, Ве молиме слободно да контакт.

Систем за апсење на пад

Безбедносен појас/Индустриски безбедносен појас/Опрема за апсење на паѓање/Ремен за цело тело Овој безбедносен појас се одликува напред&заден додаток,и тоа’е универзален.Една големина одговара на сите.Мулти-цел,општ ремен за запирање на паѓање високо оценет до 100 кг,давајќи гаранција за врвни перформанси за сите корисници со вклучено вчитување на алатот.Прилагодливи ремени за половината и бутовите за корисникот’удобност. Апликација: Опремата е идеална за градежни работи,работа на висина,како општа намена и апсење на паѓање.Работниците би можеле да се координираат со други производи за заштита од паѓање, како што е јаже што апсорбира енергија,одводници за паѓање,и додавање работен појас за рачен алат. Спецификација на производот.: Материјал за обвивка:44 мм полиестерска мрежа Боја:Портокалова и сина Сертифициран според EN 361:2002 Точки за прицврстување:3(Дорсол:1,градите:2),челик Токи:Половината и нозете, (помине-преку стил),челик Заден пластичен регулатор:ПВЦ Макс.Работно оптоварување:100 кг Поврзани производи:Напред&засилувач;Стил на задно прицврстување Безбедносен појас СБ-S102-ОБ СБ-S102-ОБК СБ-S102-АН Материјал за обвивка 44 мм полиестер 44 мм полиестер 44 мм полиестер Боја Портокалова&засилувач;Сино Портокалова,Сино&засилувач;Црното Жолта&засилувач;Сино Сертифициран за EN 361:2002 EN 361:2002 ANSI Z359.1:2007ANSI Z359.12:2009 Точки за сидро 1 Грбна,2 Градите 1 Грбна,2 Градите 1 Грбна,2 Градите Токи Половината и нозете,челик Половината и нозете,челик Половината и нозете,челик Макс.Работно оптоварување 100 кг 100 кг 100 кг Стил на задно прицврстување Безбедносен појас СБ-S115-БГ СБ-S115-ОДИ СБ-S115-АН Материјал за обвивка 44 мм полиестер 44 мм полиестер 44 мм полиестер Боја Сино&засилувач;Зелена Зелена&засилувач;Портокалова Жолта&засилувач;Сино Сертифициран за EN 361:2002 EN 361:2002 ANSI Z359.1:2007ANSI Z359.12:2009 Точки за сидро 1 Заден дел 1 Заден дел 1 Заден дел Заден регулатор ПВЦ ПВЦ ЈП Токи Градите и нозете Градите и нозете Градите и нозете Макс.Работно оптоварување 100 кг 100 кг 100 кг Можеби ќе ви требаат и производи: Одводнувач за паѓање Решетка за апсорпција на енергија Позиционирачка лента Земи јаже Работни безбедносни појаси Red Wood е водечка компанија во производителот на заштитни појаси во Тајван.Ние се истакнуваме во производството на производи за заштита од паѓање со меѓународна сертификација,сигурен систем за квалитет и конкурентна цена.EDM и OEM се добредојдени.
Апарат за паѓање што може да се повлече/Себе-Повлекување Lifeline(SRL) Системи за лична заштита од паѓање, каде што е потребна комбинација од мобилност на работниците и заштита од паѓање, се користат како компонента во системите за лична заштита од паѓање.. Апликација: Овој одводник за паѓање може да се примени за градба,работа на висина,и секое место има потреба од заштита од паѓање.Одводникот за паѓање мора да се закачи на појасот на целото тело како компонента на личните системи за заштита од паѓање.Во различни прилики се користат различни должини. Спецификација на производот.: Материјал за домување:Најлон PA6 Материјал за спас:Динема Ширина на линијата за спасување:17 мм Snap Hook материјал:челик Материјал за приклучок за сидро:челик Макс.Работно оптоварување:100 кг Работна должина:3 М/6 милиони Сертифициран според EN 360:2002 година&UKCA Тежина на производот(со кука за прицврстување):1.6 кг/1.7 кг Поврзани производи: Ф-RW13 Ф-2-RW Ф-RW12 RL06~RL20 Должина 1.35 милиони 2 М 3M/6 милиони 6 милиони/10 М/15 милиони/20 М Материјал за јаже Динема Полиестер Динема Челична жица Конектор Карабинер Вртлива кука Вртлива кука Вртлива кука Сертифициран за EN360:2002 EN360:2002 EN360:2002 година/UKCA EN360:2002 година/UKCA Red Wood е водечка компанија во себе-Производител на повлекување живот во Тајван.Ние се истакнуваме во производството на производи за заштита од пад со меѓународна сертификација,сигурен систем за квалитет и конкурентна цена.EDM и OEM се добредојдени.
2-безбедносен појас што може да се повлече 55”,Крајна тока 4.5” Во безбедносен појас кој може да се повлече со 2 точки,овој тип е со најдолг прилагодлив 55 инчи и најкраток крај на бравата 4.5 инчи.Пластични дизајни на копчиња за притискање за да завршат со млаз,4.5 инчи во должина.Вкупната должина на решетката што се извлекува е 55 инчи.Вовлекувачот ги складира млините кога не се користи. Овој безбедносен појас со 2 точки што може да се повлече, се одликува со систем што се повлекува автоматски што се заклучува, (ALR)и е сертифициран на Е-ознака Br3 ECE R-16. Индустриски сигурносен појасНашите 2-безбедносните појаси што се повлекуваат со точка може да се користат за индустриски.Идеални се за употреба во колички за голф,оди на картинг,возила за одржување на земјата,и возила со тешка опрема.Некои се применуваат на виљушкар,траект и автобус. Те молам забележи:Ова е универзален безбедносен појас,но нема да одговара на секое возило.Важно е да го измерите вашето возило за правилно вклопување пред да купите замена на безбедносниот ремен. Спецификации на производот: Вкупната должина на решетката што се извлекува е 55 инчи. Страната на бравата е 4.5 инчи во должина. Автоматско заклучување Систем за извлекување(ALR систем) Боја:Црното Приклучокот за безбедносниот појас се лизга нагоре/надолу решетка за прилагодување. Ширина на полиестерска мрежа:48 мм Сертифициран на Е-ознака ECE R-16,Тип Br3 Зошто да купувате во ЦРВЕНО ДРВО? OEM/ОДМ е добредојденЦрвеното дрво може да ја прилагоди должината и видот на мрежата,должина на краевите на токата што ви треба.И ние, исто така, може да помогнеме да се примени нов сертификат. Контрола на квалитетНие правиме стандардни тестови пред да се пакуваме во картонски кутии.Тест извештајот е достапен. Одобрен сертификатКупување на нашиот појас од сертифициран тип,Red Wood може да обезбеди извештај за тестирање и информации за сертификат за проверка според меѓународниот стандард и да ги обезбеди корисниците’безбедноста. Поврзани производи:Безбедносен појас со 2 точки што може да се повлече Ф-RW-РП1 Ф-RW-РП5-Н Ф-RW-6 Ф-2-RW7 Прилагодлив 47.5” 55” 55” 47.2” Поправено 8.3” 9.8” 4.5” 9.1” Крај на тока Вебинг Вебинг Метал Метал Сертифициран за ЕЦЕ Р-16 ЕЦЕ Р-16 ЕЦЕ Р-16 SAE J386 Систем ALR ALR ALR ELR
2”48мм Веб на безбедносниот појас/Автомобилски Веб Кога станува збор за врзувањето на безбедносните појаси,луѓето во Тајван обично мислат на ЦРВЕНО ДРВО.Ние дизајнираме решетки според клиентите’посебни потреби.Вебинг може да се примени на различни полиња,и зависи од различни спецификации. 48mm апликација за млазница: Автомобилски појас Безбедносен појас за комерцијални возила Заштитен појас за индустриски возила Внатрешна лента за автомобил Спецификација на производот.: Материјал:Полиестер/Најлон Ширина:најчесто користените ширини се 1 инч(25 мм) &2 инчи(48 мм) Боја:Црно или по нарачка Ширина,дебелина,шема,бојата може да се прилагоди на барање Сертифициран за Опис ECE R16 Стандардно за безбедносни појаси. FMVSS 209 Склопови за безбедносни појаси за употреба во MPV,камиони и автобуси. FMVSS 302 Тест за запаливост на автомобилски материјали. Зошто да изберете ЦРВЕНО ДРВО?Специјализирани сме за млаз кој одговара на FMVSS 209,FMVSS 302,ECE R16,ECE R44 и OEKO стандард.Црвеното дрво опремено со професионални машини за тестирање врши тестови на издолжување и цврстина на кинење,Абразија на плетење(Тестови со хексадецимален бар и тока),Запаливост,стабилна боја на боја-сајт.Ние ја тестираме мрежата пред пратката и обезбедуваме тест извештај. Со сигурност можеме да кажеме дека го разбираме високиот стандард на автомобилскиот сектор,и ние сме среќни да ви помогнеме да развиете висококвалитетни мрежи. Други спецификации.обвивка: 25 мм ремен за бебешки појас,бебешка кола,врзуваат 38мм ремен за бебешки појас,врзуваат 44/45 мм ремен за безбедносен појас 48 мм ребра за сигурносен појас
Најдете и купете Систем за апсење на пад по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Систем за апсење на пад во Taiwan
Нашата политика е да се постигне на клиентите задоволство и со обезбедување ги со високо ниво

Систем за апсење на пад

и услуги кои ги исполнуваат или надминуваат нивните очекувања. Тоа е нашата сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали индустрии за производство единици.
Што е најдоброСистем за апсење на пад ?
Систем за апсење на пад е име дадено на групата опрема, компоненти и системи што се користат за запирање (запирање) на пад кога работникот работи на височина. Целата опрема или системи мора да се проверат пред употреба, и ако се забележат какви било проблеми, компетентно лице треба да утврди дали треба да се користи, поправа или отстрани од сервис. Имаме Безбедносен појас , Безбедносен појас Целосно тело ,Опрема за заштита од паѓање , Личен систем за апсење на паѓање за прицврстување паѓање и Појас за безбедност . И системите за запирање и задржување на паѓање имаат своја примена на работното место. Тоа може да ви го спаси животот, но нема гаранција дека ќе ги елиминира повредите. Ограничувањето за паѓање ќе го ограничи вашето движење, но веројатно ќе ја намали можноста за повреда. Ако ви е дадена опцијата, секогаш изберете ја опцијата што ќе ве елиминира од достигнување на опасноста.

ОсвенСистем за апсење на пад , сигурносните појаси се многу важни. Тоа е безбедносен уред на возилото. Ако возилото ненадејно застане или удри, Автомобилски појас применува спротивна сила на возачот и патниците за да ги спречи да испаднат или да дојдат во контакт со внатрешноста на автомобилот. Безбедносен појас со 2 точки , познат и како појас за скутот оди преку скутот на патникот и се обвиткува околу колкот. Во случај на грчење, патникот ќе остане седнат, но може да има ненадејно и сериозно движење во горниот дел од телото. Безбедносен појас со 3 точки е распоред во форма на Y, поминува низ скутот, а исто така и низ рамото и градите на патникот. При судир, појасот може да ја шири енергијата на телото што се движи преку градите, карлицата и рамената. Помага да се задржи целосно на место во случај на итни случаи.