Позиционирачка лента

Позиционирачка лента по најдобра цена во Taiwan.
RED WOOD ENTERPRISE CO., LTD. што е најголем производител и извозник кои специјализираат во Позиционирачка лента in Taiwan. Нашата компанија во сопственост на напредни техники, занает и опрема со совршена методи на испитување. Квалитетот е сигурен. Повеќе стилови, ве молиме да контактирајте не токму сега!
Најдете и купете Позиционирачка лента по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Позиционирачка лента во Taiwan
Зошто глобалните купувачи ја избираат нашата компанија за да ги купат најдобрите Позиционирачка лента ? Бидејќи нашата цел е да продолжиме да произведуваме и да обезбедуваме производи со најдобар квалитет на сите клиенти. Со седиште во Тајван, ние секогаш обезбедуваме професионални производи и услуги. Одржувањето на задоволството на клиентите е наша постојана цел.
  • Позиционирачка лента - L121 / L122 / L123
Позиционирачка лента
модел - L121 / L122 / L123
Слој за позиционирање/Врвка за ограничување

Ограничување за паѓање Lanyard го спречува падот,не заштита на работниците од спречување на пад.Никогаш не треба да се користат канџите за врзување за паѓање доколку постои ризик од паѓање.
Вентилаторите за врзување за паѓање се приклучок со фиксна должина и немаат способност за апсорпција на удари.
Овие ленти се дизајнирани да го ограничат растојанието што работникот може да се движи од точката на прицврстување и кон работ на конструкцијата и никогаш не треба да се користат кога постои ризик од паѓање.
Заштита за паѓање Lanyard им овозможува на корисниците да работат во воздржаност со ограничен пристап до отворениот раб,поради тоа што јажето е фиксно растојание погодно за таа ситуација или поединец’s потребите на работата или работата на височина ситуација.
Мора да се носи појас за позиционирање или појас на целото тело кога оваа опрема се користи како компонента на лични системи за заштита од паѓање.Детали како подолу:

Спецификација на производот.:
  1. Материјал за спас:&фи;14 Најлонско јаже
  2. Боја:Бело
  3. Макс.Работно оптоварување:100 кг
  4. Вкупна должина:1.9 м
  5. Карабинарски материјал:челик
  6. Snap Hook материјал:челик
  7. Сертифициран на CE/EN355:2002
  8. Земја на потекло:Тајван

Поврзани производи:
L121 L122 L123
Должина 1.9 М 1.9 М 1.9 М
Материјал &фи;14 Најлонско јаже &фи;14 Најлонско јаже &фи;14 Најлонско јаже
Боја Бело Бело Бело
Конектор Карабин Snap Hook Кука за карабинерско скеле Кука за карабинерско скеле
Сертифициран за EN355:2002 EN355:2002 EN355:2002

Red Wood е водечка компанија во себе-Производител на повлекување живот во Тајван.Ние се истакнуваме во производството на производи за заштита од паѓање со меѓународна сертификација,сигурен систем за квалитет и конкурентна цена.EDM и OEM се добредојдени.
Enquiry Now
производи Листа
Индустриски безбедносен појас со самостоен-Повлекувач за заклучување Ф-14-Карактеристики на RW: Индустриски сигурносен појас со преклопен ремен со кука Скот. Полиестерски индустриски безбедносен појас со себе-брава вовлекувач. Работен појас за позиционирање за изградба,спаси,одржување градежен појас. Себе-вовлекувачки одводник за паѓање со торба за алат. Спецификација на производи.: Материјал:Најлон Сила:6 KN Должина на ременот:5.2см*125 см Должина на јаже:175 см Тежина на производот(прибл.):1.6 кг Сертифициран за:МК 6095-2009. Поврзани производи: Ф-11Б Ф-11C Ф-14-RW Сила 15 KN/18 KN 15 KN/18 KN 6 KN Материјал Полиестер Полиестер Најлон Боја Зелена Зелена Жолта Компоненти ЛанјардФаќање за јажеЗакачете ја куката ЛанјардФаќање за јажеЗакачете ја куката ПовлекувачКука за скелеТорба за алат Единица тежина 2.8 кг 2.4 кг 2.4 кг Потекло Тајван Тајван Тајван
12/14/Рачка за челично јаже од 16 мм Зграпчувањата за јаже најмногу се користат за систем за спас и заштита од паѓање.Тие се карактеризираат со себе-дизајн за следење кој обезбедува леснотија на вертикално движење на јаже за спасување. Карактеристики: Себе-Дизајнот за следење обезбедува леснотија на вертикално движење на јаже за спасување Телото со шарки овозможува едноставно поставување во која било точка долж вертикалната линија за спасување Се заклучува на јажето за спасување на почетокот на падот Се одликува со анти-функцијата за паника доколку корисникот го фати уредот за време на пад Јажиња од челикТие се себеси-следење,јаже со шарки за 12/14/Јаже за спас од 16 мм.Еве ги нашите сите челични наметки.Проверете го дијаметарот и материјалот на јажето за да го изберете најсоодветниот фат за јаже. Ф-11 серија Материјал:Рачка за челично јаже Дијаметар на јаже:12/14/16 мм Може да ја смени комбинацијата во тип на круг,тип на притискање,или тип на прстен Тип на конектор:Кружно око-&фи;56 Притиснете Circle око-&фи;20.6 5/8 инчи 16мм за јаже од нерѓосувачки челикФ-11СС-14 стр Материјал:Полира рачка за јаже од нерѓосувачки челик За употреба со 5/8” (16 мм)јаже за спасување Ф-11 серија Ф-11СС-14 стр Материјал Челик Нерѓосувачки челик Дијаметар на јаже 12/14/16 мм 16 мм(5/8”) Други фаќања за јаже:Кружен тип на јаже Ф-24 м Ф-25А Материјал Челик Нерѓосувачки челик Дијаметар на јаже 16 мм 16/19 мм Ф-29 Ф-34 Материјал Нерѓосувачки челик Нерѓосувачки челик Дијаметар на јаже 16 мм 8 мм Ф-22C-Н Материјал Челик Дијаметар на јаже 16 мм Јаже од нерѓосувачки челикОвие грабливки за јаже се направени од нерѓосувачки челик.Тие се себеси-следење,јаже со шарки за 8/16/Јаже за спас од 19 мм.Проверете ги различните стилови и дијаметарот на јажето. Ф-11СС-14 стр Ф-25А Ф-29 Ф-34 Материјал Нерѓосувачки челик Нерѓосувачки челик Нерѓосувачки челик Нерѓосувачки челик Дијаметар на јаже 16 мм 16/19 мм 16 мм 8 мм Можеби ќе ви требаат и производи: Безбедносен појас Апарат за паѓање Решетка за апсорпција на енергија Позиционирачка лента Земи јаже Работни безбедносни појаси
Челик О-прстен 2000 кг О-прстените би можеле да бидат спој на мрежа,прамени на други јаже или рачни алатки.Најчеста апликација е банџи јаже,заштеда на триење. Red Wood произведува лента за алат за банџи со О-прстен,а заштедувачите на триење завршуваат со О-заѕвони на секоја страна. СА-03 Материјал:Челик О-прстен Сила:2000 кг BD304 DD302 ES-01 Тип Двојно Д-прстен Двојно Д-прстен Двојно Д-прстен Материјал Челик Нерѓосувачки челик Челик Сила 3060 кг 2550 кг 3500 кг Ширина 45 мм 45 мм 45 мм СБ-02 СБ-03 BU-220 ДБИ-3513-13 Тип Слајд со 2 бари Слајд со 3 бари Процеп-во Рамка за тока Материјал Челик Челик Челик Челик Сила 2000 кг 1500 кг 2000 кг 2200 кг Ширина 45 мм 45 мм 45 мм 45 мм ТОКА-RW1+Т RD180+Т Тип Тока за брзо ослободување Тока за брзо ослободување Материјал Челик Алуминиум Јазичен материјал Челик Челик Сила 1200 кг 16 КН Ширина 45 мм 45 мм/25 мм Можеби ќе ви требаат и производи: Безбедносен појас Апарат за паѓање Решетка за апсорпција на енергија Позиционирачка лента Земи јаже Работни безбедносни појаси
Слот од 45 мм-во Webbing Adjuster/Приспособувач на жици со 2 ленти/Приспособувач на жици со 3 ленти Лизгачот со 2 бари и регулаторот на лизгачи со 3 бари најчесто се користат на заштитниот појас,работни појаси,и индустриски појаси.Тие би можеле да им помогнат на корисниците да ја прилагодат должината на мрежата. Има различен материјал,методи на завршна обработка и сила за избор.Можеме да помогнеме и во приспособување на различна боја,како црн хром или црно ЕП,црн прав премаз. СБ-02 Материјал:Челик 2 бар слајд,2 Прилагодувач на шипки Сила:2000 кг Ширина:За ткаење од 45 мм СБ-03 Материјал:Челик 3 бар слајд,3 Прилагодувач на плетење на шипки Сила:1500 кг Ширина:За ткаење од 45 мм BU-220 Б Материјал:Слот за челик-во Webbing Adjuster Сила:2000 кг Ширина:За ткаење од 45 мм ДБИ-3513-13 Материјал:Челична рамка за тока Сила:2200 кг Ширина:За ткаење од 45 мм Поврзани производи: СБ-02 СБ-03 BU-220 ДБИ-3513-13 Тип Слајд со 2 бари Слајд со 3 бари Процеп-во Рамка за тока Материјал Челик Челик Челик Челик Сила 2000 кг 1500 кг 2000 кг 2200 кг Ширина 45 мм 45 мм 45 мм 45 мм BD304 DD302 ES-01 Тип Двојно Д-прстен Двојно Д-прстен Двојно Д-прстен Материјал Челик Нерѓосувачки челик Челик Сила 3060 кг 2550 кг 3500 кг Ширина 45 мм 45 мм 45 мм ТОКА-RW1+Т RD180+Т Тип Тока за брзо ослободување Тока за брзо ослободување Материјал Челик Алуминиум Јазичен материјал Челик Челик Сила 1200 кг 16 КН Ширина 45 мм 45 мм/25 мм Можеби ќе ви требаат и производи: Безбедносен појас Апарат за паѓање Решетка за апсорпција на енергија Позиционирачка лента Земи јаже Работни безбедносни појаси